All Worlds News

US citizen, NASA employee sentenced to 7.5 years in prison

In Hatay, Turkish-born US citizen Serkan Gölge was sentenced to 7 years and 6 months imprisonment for pretending to be imprisoned for 15 years, claiming to be a member of the PTO / PDY.

US citizen, NASA employee sentenced to 7.5 years in prison
10 February 2018 - 14:13 'was also added 1350 Viewed.

Gölge’nin tutuklu bulunduğu İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS aracılığıyla katıldığı duruşmada ABD Adana Konsolosluğu yetkilileri, sanık avukatı ve yakınları hazır bulundu. Son savunmasında hakkındaki iddiaları reddeden Gölge, “Bank Asya ile olan müşteri ilişkim, 2000 yılında Fatih Üniversitesi’ndeyken başlamış ve devam etmekteydi. Gülen’in yaptığı çağrıyı duymadım. Ne bankayı kurtarma gibi ne de bir örgüt üyesinden bir talimat alarak bir eylemde bulunmadım” dedi.

Mahkeme heyeti sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

17 aydır tutuklu

Ağustos 2016’da Amerika’dan Hatay’a yakınların yanına gelen Serkan Gölge, “FETÖ’nün kripto elemanı olduğu, Türkiye’de cemaatin okullarında okuduğu ve daha sonra Amerika’da cemaatle olduğu ve ABD’ye ajanlık yaptığı” şeklinde gelen ihbar üzerine gözaltına alınıp tutuklanmıştı. 2013’te NASA Johnson Uzay Merkezi’nde çalışmaya başlayan 37 yaşındaki Gölge iki çocuk babası.

VISION STATEMENT ABOUT THE NEWS

BREAKING NEWS
RELEVANT NEWS